Menu

Padangų montavimas, balansavimas

padangų montavimas

Padangų keitimas: automobilių priežiūros patarimai

Visiems automobiliams anksčiau ar vėliau reikia pakeisti padangas. Tai gana paprasta procedūra, tačiau ne visi automobilių savininkai tai daro teisingai.

Yra 3 pagrindinės padangų pakeitimo priežastys:

 • Padangų nusidėvėjimas;
 • Stiprus padangos pažeidimas be remonto galimybių;
 • Sezoniniai padangų pakeitimai.

Netinkamai sumontuotos padangos gali sukelti nelaimingą atsitikimą, todėl keičiant jas būtina laikytis taisyklių.

 

Automobilių gamintojai rekomenduoja keisti senas padangas su sąlyga, jei naujos padangos:

 • Tos pačios greičio charakteristikos ir apkrovos parametrai;
 • Geresni rodikliai ir parametrai.

 

Jei automobilyje yra sumontuotos padangos su skirtingomis greičio charakteristikomis, tai gali turėti neigiamos įtakos automobilio valdymui. Nenaudokite padangas su skirtingais greičio indeksais ant tos pačios ašies. Ypač svarbu naudoti vienodo dydžio ir konstrukcijos padangas, jei automobilis su keturiais varomais ratais, nebent gamintojas leidžia kitaip.

Idealiu atveju visos keturios padangos turėtų būti pakeistos tuo pačiu metu. Pakeitus 1-3 senas padangas, nepamirškite, kad ant tos pačios ašies turi būti vienodo dydžio, dizaino, greičio charakteristikos ir vienodas protektoriaus raštas. Jei planuojate pasikeisti tik 2 naujas padangas, patartina montuoti jas ant galinės ašies.

Jūsų saugumui rekomenduojama reguliariai tikrinti padangas, ar jos nėra pažeistos ar nusidevėjusios. Smugio atvėju, pradurus, atsiradus įtrukimams, nelygumams ar jei padanga nelaiko slėgio padanga patartina nuimti ir kruopsčiai apžiūrėti. Nedarykite laikino remonto ir nenaudokite vidinės padangos kameros kaip pilno remonto pakaitalo – jis nėra saugus.

 

Padangų pradūrimas

Bet koks padangos pradūrimas arba protektoriaus srities pažeidimas daro įtaką vairavimui ir saugumui. Remontuoti padangos pradūrimą rekomenduojama tiek iš išorės, tiek ir iš vidinės pusės. Kadangi visos padangos dalys yra pagamintos taip, kad jos veiktu kaip visuma.

Atminkite, kad remontuoti padangos pradūrimus galima, kurių skersmuo ne didesnis kaip 6 mm, ir jei nėra antrinių pažeidimų.

Kaip remontuoti pradurtą padangą:

 • Nuimkite padangą nuo disko;
 • Atidžiai apžiūrėkite padangos vidų;
 • Atlikite vidinius ir išorinius padangos remontus.

Profesionaliam padangos remontui geriau kreiptis į autoservisą, nebandykite taisyti padangos patys.

 

Padangos neremontuojamos, jei:

 • Pažeistas padangos kraštas (bortas);
 • Padangos šoninis plyšimas;
  Padangos pažeidimas važiuojant nuleista padanga
 •  

5 patarimai, keičiant ir remontuojant padangas:

 

1.   Nenaudokite skirtingo dydžio ar tipo padangų (demisezonines, žieminės padangos) ant tos pačios automobilio ašies.

2.   Pakeitus tik dvi padangas ant priekiu ar galu varomo automobilio, rekomenduojama sumontuoti naujas padangas ant galinės ašies.

3.   Jei ant tos pačios transporto priemonės naudojamos radialinės ir įstrižinės padangos, rekomenduojama radialines padangas montuotis ant galinės ašies.

4.   Montuokite padangas tik ant gamintojo rekomenduojamo ratlankio pločio.

5.   Tinkamas ratų suvedimas leidžia ratui atsistoti į reikiamą padėtį, atsižvelgiant į automobilio rėmą, o tai leidžia žymiai padidinti padangų tarnavimo laiką.